VII NIEDZIELA ZWYKŁA C (19.02.2023r.) OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy renowację Misji św., które są okazją do naszego pogłębienia relacji z Panem Bogiem i dobrego przygotowania do przeżycia wielkiego postu. Dzieci i młodzież szkolna mają również swój czas rekolekcji. Zadbajmy o czas dla Pana Boga w te święte dni łaski dla naszej parafii i naszych rodzin. Dzisiejsze Msze św. z naukami  rekolekcyjnymi w porządku niedzielnym, a od poniedziałku do środy o godz. 900 i po południu o godz. 18oo.

Rozpoczynamy również Tydzień Trzeźwości. Zapraszamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, za uzależnionych i ich rodziny.

Deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka wyłożone są na stolikach pod chórem, a księga trzeźwości na ołtarzu kaplicy św. Maksymiliana. Zachęcamy do podjęcia ofiary za uzależnionych i ich rodziny.

2. Od jutra Msze św. popołudniowe o godz. 1800. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o godz. 1700 a o 2000 zapraszamy na Nieustający Różaniec.

3. Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 900 i o godz. 1800. Chorym i nieobecnym można zabrać poświęcony popiół do domu. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są w całej archidiecezji przemyskiej na ofiary trzęsienia ziemi.

W tym dniu obowiązuje post ilościowy (dwa posiłki lekkie i jeden do syta – osoby między 18-tym a 60-tym rokiem życia) i post jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, którzy ukończyli 14 rok życia). Rodziców zachęcamy aby już od najmłodszych lat wprowadzać dzieci w ducha pokuty.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartek o godz. 1730, po niej Msza św., dla dorosłych w piątek o godz. 1730, a dla młodzieży w piątek o godz. 2000.

5. W piątek o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa w ciszy i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6.W sobotę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 1730. Po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 1830) I spotkanie w Kościele w ramach Kursu Przedmałżeńskiego. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki przy kaplicy Matki Bożej lub drogą mailową. Adres mailowy umieszczony na stronie parafii w zakładce Kontakt.

7. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 900 prosimy Różę św. Franciszka o poprowadzenie modlitwy różańcowej. Z radością informujemy, że Ojciec święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej.

8. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz.1500, po zakończeniu nabożeństwa Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa przeznaczone na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.

9. Wszystkim składającym dziś ofiary na cele remontowe w naszej parafii składamy wielkie „Bóg zapłać” , jak również za trud państwa z komitetu remontowego.

Od dzisiaj są otwarte toalety parafialne. Dbajmy o nie i o porządek jak o własne w domu. Jest też czas podziękowania firmie państwa Bieniasz i firmie dekarskiej państwa Kara za wykonanie prac po części również jako ofiarę na rzecz swojej parafii. Bóg zapłać.

Pragniemy też podziękować panu Zdzisławowi Jęk, Janowi Kątek, Józefowi Guzek, Janowi Peszko i Janowi Haładyj za pomoc w uporządkowaniu gałęzi po pielęgnacji lip wokół Kościoła, a panom Jackowi i Damianowi Marchel za naprawę schodów przy Kościele.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”. Jest również nowy numer „Małego Gościa” dla dzieci.

Życzymy wszystkim pokoju, pięknej niedzieli, obfitych łask rekolekcji z Bożym Błogosławieństwem i opieką Matki Bożej Pocieszenia.

Liturgiczna Służba Ołtarza
Schola
Ruch Apostolstwa Młodzieży
Domowy Kościół
Różaniec nieustający
Wspólnota AA
Facebook