OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.08.2022 r. XX Niedziela Zwykła C

1.Nasi pielgrzymi uczestniczą w Uroczystościach odpustowych na Kalwarii Pacławskiej, a grupa trzeźwościowa uczestniczy w pielgrzymce do Sanktuarium Świętego Krzyża. Towarzyszymy im naszą modlitwą.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP- dziękczynienie za opiekę Matki Bożej nad naszą Ojczyzną i nad owocami naszej pracy, której symbolami są poświęcane na każdej Mszy św. zioła i kwiaty. Msze św. jak w każdą niedzielę. Odwołujemy Nieustający Różaniec.

          Na Mszy św. o godz. 1030 zapraszamy wszystkich parafian do uroczystego uczestnictwa w poświęceniu pięknego wieńca dożynkowego mieszkańców Krzemienicy wykonanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w tej podniosłej uroczystości w barwnych strojach ludowych, aby zaakcentować naszą tożsamość kulturową i religijną.

3. W środę liturgiczne wspomnienie św. Jacka, a w sobotę wspomnienie św. Bernarda i nowenna do MB Pocieszenia.

4. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 900 prosimy Różę bł. Władysława, o poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji Misji w naszej parafii.

5. Za tydzień zbiórka do puszek na cele remontowe. Osoby wpłacające na konto prosimy o dokonanie przelewu. Za wszystkie składane ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę zaczynamy szczególne rekolekcje misyjne, do których przygotowywaliśmy się przez 9 miesięcy modlitwy różańcowej i nowennowej, za którą naszym różom dziękuję. Program misji mamy w każdym domu. Wyłożony jest jeszcze na stolikach. Zapraszamy do udziału, dzieci (Msza św. o godz 1030), młodzież, rodziców i starszych. Tak wiele dziś wysiłku tego świata o zlaicyzowanie rodzin. Dajmy sobie ten święty czas na odrodzenie naszej przyjaźni z Panem Bogiem –naszym Stwórcą.

          Bardzo prosimy o udekorowanie okien naszych domów wizerunkami świętych lub Matki Bożej, na znak modlitwy w naszych rodzinach i Misji w parafii.

          Misje zakończą się w sobotę 27 sierpnia i następnego dnia Wielki Odpust Parafialny Matki Bożej Pocieszenia. Dlatego bardzo prosimy, mając na uwadze, że na nasz odpust przyjeżdża wielu gości, przygotujmy nasze świątynie, i ich obejście. Bardzo prosimy aby w czwartek na godzinę 1700 parafianie wszystkich rejonów przyjęli ze zrozumieniem prośbę o prace porządkowe. Niech to będzie nasza ofiara dla Matki Bożej i wyraz naszej troski o obraz gospodarności i piękna naszych świątyń. Podział miejsc do uporządkowania wypisany jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Parafii.

Prosimy zabrać sprzęt motyki, miotły, szufle, kosy spalinowe, sekatory, ciągniki z przyczepami. Mieszkańców IX rejonu prosimy o sprzątanie wnętrza nowego Kościoła.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Jest też najnowszy nr „Nasza Gmina”.

8. W ostatnim tygodniu po wieczną nagrodę do Pana odeszła +Janina Szajnar. Wieczne odpoczywanie….

Na szczególny czas zbliżających się misji i jutrzejszej uroczystości, wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy pięknej niedzieli i wielu Bożych darów.

Liturgiczna Służba Ołtarza
Schola
Ruch Apostolstwa Młodzieży
Domowy Kościół
Różaniec nieustający
Wspólnota AA
Facebook