OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.07.2022 r. XVI Niedziela Zwykła C

1. W okresie wakacyjnym, od poniedziałku do piątku, Msza św. będzie tylko o godz. 700. Kancelaria czynna po Mszy św., a w ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny. W tym tygodniu dyżur pełni Ks. Proboszcz, do którego nr tel. widnieje na stronie parafialnej w zakładce kancelaria.

Dziś zbiórka do puszek na cele remontowe. Osoby wpłacające na konto prosimy o dokonanie przelewu. Za wszystkie składane ofiary i za trud państwa komitetowych składamy serdeczne: Bóg zapłać.

2. W poniedziałek na godz. 2000  Grupa „Nieustający różaniec” zaprasza na modlitwę.

W czwartek zapraszamy do Domu Kultury na próbę chóru: o 1800 głosy żeńskie a o 1900 męskie.

3. W piątek, 22 lipca Święto św. Marii Magdaleny. O 1930 w Domu Kultury próba diakonii muzycznej przygotowującej uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy.

4. W sobotę, 23 lipca Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. O godz. 1730 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. Prośby i podziękowania, można wysyłać również drogą mailową. Wszyscy, którzy z daleka nie mogą przyjechać na nowennę mogą w ten sposób wypraszać łaski przez prośby i podziękowania złożone drogą elektroniczną. Adres mailowy można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce „Kontakt.” 

5. W najbliższą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. na parkingach wokół kościoła. W tym dniu organizacja misyjna „MIVA Polska” zbiera ofiary na środki transportu dla misjonarzy (1 grosz, za 1 szczęśliwie przejechany kilometr). Ofiary będzie można składać do puszek przy poświęceniu pojazdów.

W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 900 prosimy Różę św. Franciszka, o poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji Misji w naszej parafii.

Wieczorem, w wigilię uroczystości odpustowej św. Jakuba zapraszamy na godz. 2000 do Starego Kościoła, gdzie rozpoczniemy modlitwą procesję do figury i źródełka.

Już dzisiaj zapraszamy do uwielbienia Boga przez wstawiennictwo św. Jakuba na uroczystej sumie odpustowej o godz. 1100. Będą jeszcze Msze św. o godz 700 i 1800. Jest to nasza parafialna uroczystość, więc prosimy o powstrzymanie się od prac niekoniecznych i zapraszamy na miarę zawodowych możliwości naszych strażaków, orkiestrę, grupy tworzące piękną kulturę w naszej Krzemienicy do udziału w tym parafialnym dziękczynieniu. Baldachim, obrazy i chorągwie to wyraz naszej wiary. Zapraszamy też do spowiedzi – nie ma odpustu bez łaski uświęcającej.

Serdecznie prosimy też o pomoc parafian w sobotę o godz. 900 w posprzątaniu Kościoła świętego Jakuba i jego obejścia.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Agnieszka Natalia Andrzejowska z Krzemienicy i Wojciech Tadeusz Orłoś z Rakszawy zap. II. Paweł Kazimierz Reguła ze Stalowej Woli i Katarzyna Anna Maczuga z Krzemienicy zap. II. Klaudia Maria Welc z Krzemienicy i Sebastian Karp z Głuchowa zap. I.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy pięknej niedzieli i szczęśliwego tygodnia. Niech nam Pan błogosławi a Matka Boża Pocieszenia uprasza potrzebne łaski.

Liturgiczna Służba Ołtarza
Schola
Ruch Apostolstwa Młodzieży
Domowy Kościół
Różaniec nieustający
Wspólnota AA
Facebook