XII NIEDZIELA ZWYKŁA C (19.06.2022r.) OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Trwamy w oktawie „Bożego Ciała”. Procesje dziękczynne za obecność żywego Boga pośród nas codziennie po Mszy św. wieczornej. Mimo pracy zapraszamy rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniącymi dzwonkami.

2. W poniedziałek o godz. 1500 uroczyste nabożeństwo Miłosierdzia Bożego, a po nim spowiedź dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania, Rodziców i bliskich. Na godz. 1700 zbiórka ministrantów i lektorów, a o 2000 zapraszamy na nieustający różaniec. Młodzież i dzieci kończące rok szkolny zapraszamy do spowiedzi w poniedziałek i przez cały tydzień przed Mszami świętymi.

3. We wtorek na Mszy św. o godz. 1800 ks. Abp Metropolita Przemyski Adam Szal udzieli w naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na tę Uroczystość, wszak mamy zacnego Gościa, a nowe pokolenie Bierzmowanych ma tworzyć życie religijne w naszej parafii, gdy nas już nie będzie. Potrzeba wielkiej modlitwy o wylanie na nich Darów Ducha świętego. Pan Jezus wskazał: „Proście, a otrzymacie”.

4. W czwartek Uroczystość św. Jana Chrzciciela, zakończenie Oktawy „Bożego Ciała”. Poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Msze św. o Godz. 900 i 1800. Po procesji na Mszy św. wieczornej uroczyste błogosławieństwo dzieci.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość znosi post piątkowy. Msza św. o godz. 900 , w czasie której swoje dziękczynienie za szczęśliwy rok szkolny złożą uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Po południu o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa w ciszy i uroczyste odśpiewanie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W sobotę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 1730. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skarbonki przed kaplicą Matki Bożej Pocieszenia albo drogą mailową. Adres zamieszczony jest na stronie naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 900 prosimy Różę bł. Jerzego Matulewicza, o poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji Misji w naszej parafii. Tradycyjnie, 26 czerwca na świętych Jana i Pawła będzie obrzęd poświęcenia świec z modlitwą o ochronę od kataklizmów, burz i powodzi.

8. Dziś zbiórka do puszek na remonty w naszej parafii. Przygotowujemy się do zmiany dachu na budynku gospodarczym, gdzie mają być toalety parafialne. Dziękujemy za wszystkie ofiary i prosimy o modlitwę w intencji tych prac. „Bóg zapłać”.

Jeszcze raz dziękujemy parafianom za przygotowanie obiektu sportowego „Jawor Krzemienica”, pięknych ołtarzy na całej trasie procesji i liczny udział Rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniącymi dzwonkami Chrystusowi Eucharystycznemu. Módlmy się, aby to przeżycie pozostało w ich sercach.

Dziękujemy też Rodzicom kandydatów do sakramentu Bierzmowania za posprzątanie Kościoła przed uroczystością.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Jest jeszcze nowy numer „Głosu Pocieszenia”. Zachęcamy do lektury, a zespołowi redakcyjnemu gratulujemy wydania.

10. Zapraszamy do udziału w 42 Przemyskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Wiktora. Numer telefonu na internetowej stronie parafii.

Życzymy wszystkim pokoju, pięknej niedzieli i szczęśliwego tygodnia z Bożym Błogosławieństwem i opieką Matki Bożej Pocieszenia.

Liturgiczna Służba Ołtarza
Schola
Ruch Apostolstwa Młodzieży
Domowy Kościół
Różaniec nieustający
Wspólnota AA
Facebook