Sakrament Bierzmowania 21.06.2022

21.06.2022 r. młodzież z naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Kochany Księże Arcybiskupie!

            Nasze serca przepełnia Boża radość. Zostaliśmy naznaczeni znamieniem Ducha Świętego i staliśmy się dojrzałymi chrześcijanami. Odtąd mężnie i z odwagą chcemy bronić wiary, która została w nas wlana podczas chrztu świętego.

            Na początku pragniemy podziękować Bogu za każdy dzień naszego życia oraz za sakrament bierzmowania, który dzisiaj otrzymaliśmy. Nie potrafimy wyrazić radości, która ogarnia teraz nasze serca, dlatego razem z Maryją wołamy: „Wielbi dusza moja Pana, bo wielkie rzeczy uczynił ten, który możny jest a Jego imię jest święte.”

            Tobie Księże Arcybiskupie dziękujemy za ten wspaniały dzień, za to, że przybyłeś do naszej parafii, aby stać się sługą tajemnic Bożych. Dziękujemy za wspólną Eucharystię, za modlitwę nad nami oraz za słowo, które skierowałeś do nas w imieniu Najwyższego Kapłana. Niech dobry Bóg sam będzie Ci nagrodą.

            Słowa wdzięczności kierujemy do naszego księdza Dziekana Jana Bździkota, za obecność i spotkanie, które dwa tygodnie temu przeżyliśmy w miłej i życzliwej atmosferę.

            Wielkie słowa podziękowania chcemy złożyć na ręce naszego kochanego Księdza Proboszcza Stanisława. Księże Proboszczu, dziękujemy za Twoje dobre serce, za Twój uśmiech i życzliwość. Dziękujemy, że swoją postawą wskazujesz nam drogę do nieba.

            Księdzu Michałowi dziękujemy za piękny czas rekolekcji w Rajskiem. Księże Michale, dziękujemy za to, że jesteś z nami, za Twoją modlitwę, posługę w konfesjonale i za Twój dobry humor, który rozwesela nas w smutne dni.

            Księdzu Wiktorowi dziękujemy za przygotowanie nas do tej pięknej uroczystości. Księże Wiktorze, dziękujemy za cierpliwość, dobre słowo oraz za wskazówki, które przekazywałeś nam przez cały rok formacji.

            Dziękujemy duszpasterstwu młodzieży „Przystań”, które od roku istnieje w naszej parafii i w którym mieliśmy formować nasze serca. Na szczególną uwagę zasługują nasi animatorzy: Joanna i Tomasz Pelic, Katarzyna Walczak, Beata Kluz, Magdalena Kochman-Buk i Piotr Buk oraz Monika Guzek. Dziękujemy za Waszą obecność w naszym życiu, za wasz przykład wiary, poświęcony czas i każde spotkanie. Wierzymy,
że teraz w nowej grupie duszpasterskiej „Skrzydła” nadal będziemy mogli wspólnie formować nasze serca, już jako Ci, którzy przyjęli dary Ducha Świętego.

            Dziękujemy Panu kościelnemu, Panu organiście, diakonii muzycznej, scholi dziecięcej oraz całej parafii, z którą dziś jeszcze bardziej wiążemy się, więzami miłości. Dziękujemy Wam za przygotowanie dzisiejszej uroczystości i piękną oprawę liturgiczną wzbogaconą śpiewem. Niech Chrystus Najwyższy i Jedyny Kapłan prowadzi Was po ścieżkach ziemskiej wędrówki.

            Szczególnie gorące podziękowania chcemy wyrazić naszym rodzicom i chrzestnym. Kochana Mamo, Kochany Tato, Wy najlepiej wiecie, ile niepokojów przeżyliście, ile musieliście poświęcić, aby wasze dzieci mogły otrzymać sakrament Ducha Świętego. Dziękujemy, że przynieśliście nas do chrztu oraz zaprowadziliście do stołu eucharystycznego.

            Dziękujemy wszystkim zgromadzonym na tej uroczystości, za modlitwę w naszej intencji. Prosimy, módlcie się za nas, abyśmy wytrwali w dobrych postanowieniach i byli wiarygodnymi świadkami Chrystusa.

            Księże Arcybiskupie! Wiemy, że Ksiądz Arcybiskup szczególnie ukochał pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, dlatego wraz z księżmi przygotowaliśmy pewną niespodziankę. Mamy nadzieję, że gdy weźmie ją Ksiądz Arcybiskup do ręki, szczególnie w czasie pielgrzymki, pomyśli o młodzieży z Krzemienicy i będzie pamiętał, że modli się ona za swojego Pasterza.

Mamy nadzieję, że z niektórymi z nas spotka się Ksiądz Arcybiskup na pątniczym szlaku, ponieważ 9 osób, które w dniu dzisiejszym przyjęły sakrament bierzmowania, wyruszy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie św. Urszuli.

Za wszystko Bóg zapłać i szczęść Boże!

Liturgiczna Służba Ołtarza
Schola
Ruch Apostolstwa Młodzieży
Domowy Kościół
Różaniec nieustający
Wspólnota AA
Facebook