Nowy Głos Pocieszenia

Już w najbliższą niedzielę (11 lipca) będziecie Państwo mogli otrzymać drugi numer „Głosu Pocieszenia”. W naszej parafialnej gazecie wspominamy byłego proboszcza, księdza Jerzego Rojka. Z lektury dowiemy się o wielu ciekawych, nieznanych epizodach z życia zmarłego niedawno Prałata.

Wszystko co dobre jest możliwe dzięki Bożej Mocy – wyznaje Ekscelencja Józef Michalik, były Metropolita Przemyski w rozmowie z dziennikarzami „Głosu Pocieszenia”. Ksiądz Arcybiskup opowiada o historii diecezji, o swoich spotkaniach z Prymasem Wyszyńskim, o przyjaźni z Janem Pawłem II. Niezwykle ciekawie mówi o działaniach na rzecz pojednania z kościołem grekokatolickim i prawosławnym. Część rozmowy Ekscelencja poświęcił również Krzemienicy, radząc naszym parafianom jak powinni się zachować w trudnych czasach.

„Dzień pierwszej komunii, dzień szczęścia wielkiego” to tekst Karoliny Kabacińskiej o majowych uroczystościach w naszej parafii. Tekst opatrzony jest zdjęciami dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii w Krzemienicy. Będą one zapewne stanowić miłą pamiątkę tego wydarzenia i sympatyczny podarunek dla bliższej i dalszej rodziny.

Magdalena Sergiew w tekście „Dlaczego się lękamy?” próbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego towarzyszy nam strach i jakie są jego skutki.

Na pytanie jak w 10 dni pokonać swoją słabość odpowiada Magdalena Kochman.

Ksiądz Wiktor Florek w tekście „Co z tymi powołaniami” – wyjaśnia co decyduje o wyborze drogi kapłańskiej przez młodych ludzi.

O tajemnicy krzemienieckich dzwonów pisze Robert Szajnar.

„W służbie Bogu i ludziom” – to tekst Michała Okrzeszowskiego, wzbogacony fotografiami Gabrieli Lis oraz archiwaliami miejscowej OSP. Opowiada o przeszłości i dniu dzisiejszym naszych sympatycznych druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jacek Król radzi krzemienickiej młodzieży jak wybrać szkołę średnią w tekście „Przygoda ze szkołą zawodową”.

Zofia Lęcznar wraz z Karoliną Kabacińską przygotowały strony dedykowane najmłodszym. Nie zabraknie na nich zagadek, rebusów oraz kolejnego konkursu z nagrodami.

W najbliższym numerze, oprócz tych zapowiedzianych, znajdziecie Państwo jeszcze więcej ciekawych artykułów.

Wszystkim naszym czytelnikom życzymy miłej lektury.

Zespół redakcyjny „Głosu Pocieszenia”

Liturgiczna Służba Ołtarza
Schola
Ruch Apostolstwa Młodzieży
Domowy Kościół
Różaniec nieustający
Wspólnota AA
Facebook